back to top

Coco Chanel – Život Gabrielle Chanel očima blízkých

Date:

V knize „Coco Chanel – Pohled z blízka“ autorka Lisa Chaney odkrývá život Gabrielle „Coco“ Chanel, jedné z nejvlivnějších módních návrhářek 20. století. Prostřednictvím výpovědí Chaneliných přátel, rodiny, spolupracovníků a milenců, Chaney vykresluje komplexní portrét ženy, která navždy změnila svět módy.

Dětství a dospívání

Kniha začíná Chaneliným dětstvím, které bylo poznamenáno chudobou a opuštěním. Po smrti matky byla Chanel spolu se svými sestrami umístěna do klášterního sirotčince, kde se naučila šít. Tato zkušenost ji ovlivnila v jejím pozdějším životě a kariéře.

Cesta k úspěchu

Chaney popisuje Chanelinu cestu k úspěchu, od jejích začátků jako kloboučnice až po založení vlastního módního domu. Zmiňuje také její milostné vztahy, které hrály významnou roli v jejím životě a kariéře. Chanel byla milenkou několika bohatých a vlivných mužů, kteří ji finančně podporovali a pomáhali jí v podnikání.

Módní revoluce

Kniha se podrobně věnuje Chaneliným inovacím v módě. Chanel osvobodila ženy od korzetů a těžkých šatů a představila jim pohodlné a praktické oblečení, které jim umožnilo volnější pohyb. Její návrhy byly jednoduché, elegantní a nadčasové. Mezi její nejznámější kreace patří malé černé šaty, tvídový kostýmek a parfém Chanel No. 5.

Osobnost Coco Chanel

Chaney se snaží proniknout za fasádu Chaneliny legendy a odhalit její skutečnou osobnost. Chanel byla ambiciózní, pracovitá a nezávislá žena, která si šla za svým cílem. Zároveň byla ale také komplikovaná, rozporuplná a někdy i krutá. Měla pověst perfekcionistky, která byla náročná na sebe i na své okolí.

Pohledy blízkých

Kniha obsahuje řadu výpovědí lidí, kteří Chanel znali osobně. Její přátelé ji popisují jako vtipnou, inteligentní a charismatickou ženu. Její spolupracovníci ji obdivovali pro její talent, vizi a odhodlání. Její milenci ji milovali pro její krásu, nezávislost a vášeň.

Rodina

Chaney se také věnuje Chanelině rodině a jejím vztahům s příbuznými. Chanel měla komplikovaný vztah se svými sestrami, které jí někdy záviděly její úspěch. Měla také několik neteří a synovců, ke kterým měla blízký vztah.

Kontroverze

Kniha se nevyhýbá ani kontroverzním aspektům Chanelina života. Během druhé světové války měla Chanel milostný vztah s německým důstojníkem a byla obviněna z kolaborace s nacisty. Po válce byla na krátkou dobu zatčena, ale nakonec byla propuštěna bez obvinění.

Závěrečné zamyšlení

„Coco Chanel – Pohled z blízka“ je fascinující kniha, která nabízí nový pohled na život a dílo jedné z nejvýznamnějších módních návrhářek všech dob. Prostřednictvím výpovědí blízkých osob Chaney vykresluje komplexní portrét ženy, která byla zároveň obdivovaná i nenáviděná, oslavovaná i kritizovaná. Kniha je cenným příspěvkem k pochopení Chaneliny osobnosti, jejího vlivu na svět módy a jejího odkazu.

„Coco Chanel – Pohled z blízka“ je kniha, která vás přiměje přemýšlet o Coco Chanel jako o ženě, módní návrhářce a ikoně. Je to kniha, která vás pohltí a nenechá vás chladnými.

- Reklama -PR články

Nové příběhy

Další články autora
NOVA INSPIRACE

Vinylová podlaha je elegantní a praktická volba do každého interiéru

Vinylová podlaha v posledních letech získává na oblíbenosti, protože...

Máte v plánu rekonstrukci bytu či domu? Víme, jak postupovat!

Koupit si byt nový, nebo spíše starší a krok...

Jak si stanovit domácí rozpočet

V dnešní době plné ekonomických výzev a nepředvídatelných událostí...

Jak drahé je zdarma?

V dnešní době, kdy jsme neustále bombardováni nabídkami "zdarma",...