15.4 C
Brno
Úterý, 21 března, 2023
DomůDům a BytZapomeňte na obrovské vily. Štěstí najdete také na 14-ti metrech čtverečních

Zapomeňte na obrovské vily. Štěstí najdete také na 14-ti metrech čtverečních

Vypadá to tak, že se nám stále více líbí menší, úsporné a rozumné bydlení, které však zůstává i nadále pěkné, stylové a útulné. Pokud i vy patříte mezi fanoušky ekologického bydlení, určitě byste měli zbystřit pozornost. Toto je další příběh, který vám ukáže, že žít jinak a v malém je možné.

Čtěte také:

Co dělat, když na práci doma není dost místa

V poslední době sledujeme, jak roste popularita projektů miniaturních nemovitostí. Trend naznačuje, že lidé stále více investují do malých domů, které při menší investici nabízejí vše, co člověk k životu potřebuje. Skvělým příkladem je i myšlenka domu hlavní designérky společnosti Sol Haus Design, Vina Lustado, která se rozhodla, že svůj život zasvětí budování malých energetických obydlí. V oblasti designu má více než 20 letou zkušenost, protože pracovala v různých designérských firmách. Jednoho dne si ale uvědomila, že by chtěla vytvořit stylové bydlení i sama pro sebe.

Během období 1 roku si postavila minidomeček, jehož výhodou je, že se dá kdykoli přemístit. Jelikož stojí na kolech. Jejím přáním kromě vybudování svého vysněného domova bylo, aby vytvořila bydlení pro mainstream. Lidí, kteří si nemohou dovolit honosné a okázalé bydlení, ale touží po kvalitě za dobrou cenu, které poskytuje vše co potřebují a existuje v souladu s přírodou a svým okolím. Cena domku se pohybuje kolem 40 tisíc dolarů (více než 35 tisíc eur) a jeho rozloha je 14 metrů čtverečních. Dům disponuje vlastním topením a solárními panely, které jej vyhřívají, aby byly měsíční poplatky co nejnižší.

Říkáte si. Jiná země – jiný mrav – jiný standard? Ano. Ale myšlenka na pozadí, ta tam je a zůstává stejná. Pokud si myslíte, že malý prostor vás omezí, možná se velmi snadno mýlíte. Najdete zde vše: Kuchyni, obývací pokoj, ložnici, koupelnu a pokud si vyhrajete s prostorem i více. A na závěr, to nejdůležitější: Větší dům – více starostí – více výdajů. Malý dům – méně starostí – méně peněz a více prostoru, času a energie soustředit se na to, na čem v našem životě možná záleží nejvíce: na sebe, své sny, rodinu, přátele,…. . Samozřejmě to není pro každého, ale je to možnost, která se nám stále více a více otevírá.

Samozřejmě, každý má jiné představy a život v menších prostorách není pro každého, ale Vina a její projekt si zaslouží Děkuji za jiný, nový pohled, podporu myšlenky, že ke šťastnému životu nám stačí to, co opravdu potřebujeme.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články