15.4 C
Brno
Úterý, 21 března, 2023
DomůDům a BytŠpanělský byt zůstal věrný tradičním prvkům, ale přece je moderní!

Španělský byt zůstal věrný tradičním prvkům, ale přece je moderní!

Starý temný byt, který se ukrývá v jednom z ikonicky zkosených rohů barcelonské dokonalé architektury protínajících se ulic, byl přeměněn k nepoznání.

Čtěte také:

Co dělat, když na práci doma není dost místa

Typická konstrukční řešení architektury v barcelonské čtvrti Eixample na přelomu století využívala zkosených hran. Malé temné bytíky plné chodbiček a „tajných“ místností dnes nabízejí historický základ pro moderní španělské městské bydlení.

Obývací pokoj směrem ke zkosené fasádě je dnes propojen s kuchyní a vytvářejí obrovský prosvětlený prostor. Třetí ložnice v bytě byla zrušena pro potřeby zvětšení koupelny a zbylé dvě ložnice zůstávají v intimitě noční zóny bytu. Nové uspořádání bytu a polykarbonové dveře v koupelně umožňují proniknout světlu i do zadních prostor.

Celý byt však s sebou nese vůni minulosti a prvky původní španělské architektury. Klenuté cihlové stropy a dřevěné trámy v souladu s přirozenými barevnými tóny dřevěné podlahy a typickou hydraulickou mozaikou vytváří příjemné bydlení s nádechem retra. Okna zůstala původní, nosné zdi odhalují cihly a jejich řemeslné zpracování, nechybí tóny bílé, okrové a šedé. Díky kombinaci tradičních materiálů s moderním designem architekti vytvořili dokonalé bydlení přizpůsobené současnému životnímu stylu.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články