15.4 C
Brno
Úterý, 21 března, 2023
DomůZahradaStyl švýcarské dámy

Styl švýcarské dámy

Dramatickou reformou prošel tento dům, než se v něm vytvořilo prostorné a vzdušné prostředí plné přirozeného světla a jemných dámských esencí. Základem výzdoby je bílá paleta pro celý dům s malými doteky jasných barev, navíc zvláštní kouzlo vyznívá z kombinace moderního nábytku se zděděnými kusy. Když poprvé navštívila švýcarská návrhářka interiérů Annick a její manžel Petersen tento dům, bylo pod mrakem a prostory se zdály být příliš deprimující.

Čtěte také:

Jak probudit stromeček, který nevybobtnal?

Když se sem vrátili o tři měsíce později, slunce svítilo a nový majitelé byli nadšeni z každého z jeho koutu. Nezaváhali, okamžitě se rozhodli pro koupi. Zahrada se zdála být ideální pro hry dětí a po změně dispozice přízemí prostor plně vyhovující jejich potřebám. Cílem přestavby bylo zajistit širší prostor, vzdušnou atmosféru, přísun přirozeného světla a vyhnat navždy dojem pocitu smutku, který na ně první den dolehl.

Pokud jde o interiér, bílá je pro styl Annicky synonymem svěžesti, zvolila ji tedy jako dominantní, ale v kombinaci s barevnými detaily. Ve svých čistých projevech se snažila dosáhnout odrazu světla od stěn, závěsů, lamp, nábytku, doprovázený jemnými doteky červené, pomerančové, jahodové nebo švestkové, námořnické modré, šedé, dokonce černé. Prostředí je obzvláště okouzlující a zároveň sofistikované.

Moderní nábytek je směsí prototypů návrhů, které se zrodily v ateliéru Annicky, s přidanými kusy sentimentálních hodnot k rodině, jako bílé plastové židle – dárek od svého manžela, klasické modré křeslo z dědictví, prádelník prarodičů aktualizován na bílo. Pozoruhodný je svojí elegancí i lustr Murano, získaný na výletě do Benátek, který zdobí obývací pokoj, ložnici a dokonce i koupelnu.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články