back to top

Tajemství pod zdmi odhalilo kus historie

Date:

Historické budovy v sobě ukrývají mnoho tajemství, o kterých by se vám ani nesnilo. Bydlíte-li v bytě, který pochází snad ještě z minulého století, může se za jeho stěnami ukrývat skutečné bohatství. A to doslova!

Rekonstrukce a demolice tohoto bytu odhalila něco skutečně nečekaného. Pod „novými“ stropy a podlahou, které byly v bytě postaveny, se ukrývaly překrásné původní zachovalé dřevěné kazetové stropy a podlahy z tvrdého dřeva. Z rekonstrukce se tak rázem stala recyklace a restaurace jednotlivých částí bytu.

Odhalené stropy byly zrestaurovány, přebroušeny a dostaly nový ekologický nátěr, odolný vůči termitům a jiným parazitům, které by je mohly poškodit. Bílá barva rozzářila všechny místnosti v bytě as tmavšími podlahami vytvořily dokonalý kontrast. Původní kaštanové podlahy byly částečně vyztuženy a také dostaly nový ochranný nátěr. Vnitřní stěny jsou překvapivě z dvojitého sádrokartonu, který umožňuje zavěsit police či celé obývací stěny as kombinací minerální vlny vytváří skvělou tepelnou izolaci. Jelikož díky původním podlahám nebylo možné nainstalovat podlahové topení, celý topný systém se skládá z kotle a termostatů pro regulování teploty. Všechna okna a dveře byly nahrazeny s dvojitým zasklením a byt byl krásně dispozičně rozdělen. Severozápad patří ložnicím a jihovýchod obýváku.

Kuchyň a obývací pokoj jsou spojeny a každé ráno zaplaveny teplými slunečními paprsky. Díky své orientaci a bílým stropům je probuzení v tomto bytě překrásné a zářivé. Bílé stěny jsou místy ozvláštněny vintage tapetami a původním nábytkem majitelů z předchozího bytu, které spolu snoubí několik stylů, ale jejich sladění je dokonalé. Byt reprezentuje jeho obyvatele. Každý předmět má svůj příběh.

Ložnici dominuje bílá barva v kombinaci s prvky surového dřeva. Šedobílá koupelna s dlažbou, také pojímá kaštanové dřevo, které je výrazným prvkem celého bytu. Veselými a teplými barvami svítí jen dětský pokoj, jehož zářivě zelené stěny působí hravě.

- Reklama -PR články

Nové příběhy

Další články autora
NOVA INSPIRACE

Vinylová podlaha je elegantní a praktická volba do každého interiéru

Vinylová podlaha v posledních letech získává na oblíbenosti, protože...

Máte v plánu rekonstrukci bytu či domu? Víme, jak postupovat!

Koupit si byt nový, nebo spíše starší a krok...

Jak si stanovit domácí rozpočet

V dnešní době plné ekonomických výzev a nepředvídatelných událostí...

Jak drahé je zdarma?

V dnešní době, kdy jsme neustále bombardováni nabídkami "zdarma",...