15.4 C
Brno
Úterý, 21 března, 2023
DomůRady a NávodyTento byt do sebe zapadá jako skládačka lego

Tento byt do sebe zapadá jako skládačka lego

Mnozí z nás trpí tím, že v jejich bytě či domě je málo místa. Jak ale vyřešit tento problém, aniž bychom jej museli řešit změnu nemovitosti? Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Stačí mít dobrý nápad, chytré ruce a řešení problému je na světě. Jedním z nich je BYT JAKO LEGO.

Čtěte také:

Jak roztopit v grilu uhlí a brikety?

Španělská architektka Barbara Appolloni navrhla byt ve stylu lega, který je vhodný pro všechny malé prostory. Byt který navrhla se nachází se v Barceloně. Majitelem je Christian Slater, jehož malé prostory bytu nedovolovaly velký a prostorný nábytek. Nechal se inspirovat prostorově úsporným nábytkem na palubách lodí, stejně jako čistými liniemi malých japonských domácností. Takové byty jsou velmi vhodné, protože šetří prostor a nejlepší je, pokud zde bydlí jeden případně i dva lidé.

Díky jednoduché konstrukci materiálů se podařilo byt připravit přesně tak, aby ušetřil co nejvíce místa. Stejně jako skládačce Lego vše do sebe krásně zapadá a tak může vytvořit dokonalý systém. Posuďte, jak se vám tento Lego byt zamlouvá. Nechali byste se na tuto úsporu místa namluvit?

Luxusní bydlení je snad snem každého člověka. Kdo by nechtěl bydlet v centru města v nemovitosti plné luxusu. Takové bydlení má ale jeden malý háček. Za luxus se totiž pořádně platí.

Bydlení na vrcholu mrakodrapu jsme mohli v minulosti obdivovat víceméně ve filmech, protože takový luxus si mohli dovolit v podstatě jen bohatí finančníci z Wall Street. Dnes se takový druh bydlení pomalu dostává i do slovenských nemovitostí. Bydlení v penthousech se začíná stále více rozšiřovat. Dokonce tyto nabídky můžete nalézt iu realitních makléřů.

U nás se byty tipu penthous stavěly už iv minulosti, ale komunistický režim lidem začal nabízet raději bydlení v řadových panelákových bytech. V současné modernější době se však zájem o takový druh bydlení začíná objevovat opět. Na Slovensku sice „mrakodrapů“ není až tak mnoho, ale několik možností nabízejí například výškové budovy v hlavním městě.

Co je penthouse?
Penthouse je byt, který se nachází na střeše výškové budovy. U nás je tento pojem spíše neznámý, protože si mnoho lidí po tomto názvu představuje spíše magazín pro pány. Bydlení v takové nemovitosti má své výhody oproti obyčejným bytům.

Z luxusního prostoru je výhled do všech čtyř světových stran a na terase se majitel nemusí obávat, že mu budou sousedé náhodou dívat do bytu. Nemovitost tedy nabízí naprosté soukromí a to přímo v centru města, protože právě tam se většina těchto bytů nachází.

Výjimkou není ani výtah, který vás přiveze přímo do bytu. Žádní sousedé a absolutní soukromí, které penthousy nabízejí, jsou vhodné zejména pro ty, kteří mají rádi soukromí, ale nechtějí se odstěhovat na úplnou samotu. Takové bydlení má však i jeden maličký zádrhel a tím je asi pro většinu Slováků cena.

Pokud tedy toužíte po luxusu a kvalitním bydlení, měli byste při koupi nemovitosti zvážit i takovou možnost.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články