15.4 C
Brno
Úterý, 21 března, 2023
DomůDomácnostVánoční úklid hravě a rychle!

Vánoční úklid hravě a rychle!

Pomalu se blíží vánoční svátky a ze všech těch povinností nás může začít bolet hlava.

Čtěte také:

Důmyslná trojnožka je ikonou 20. století

Alespoň vánoční úklid si můžeme usnadnit, pokud se inspirujeme pár typy od renomované firmy na generální úklid Topservis. Podle jejích slov si můžeme tuto činnost výrazně zjednodušit, pokud do své práce vneseme trošku harmonie a systematičnosti. Těchto šest řešení vám ušetří množství energie a zničených nervů.

Typ 1: Vše dopředu důkladně rozvrhněte, vytvořte krátký seznam, které věci mají prioritu a které lze odložit na později.
Toto je zanedbávaný, ale každému kdo ho vyzkoušel velmi prospěšný krok. Ze začátku než si zvyknete, se nedoporučuje, ho obchází, může se to nehezky vymstít v délce času stráveného při čištění. Také se učíte manažerským schopnostem a umění určování priorit. Podle dlouholetých zkušeností Topservis se vždy vyplatí postupovat od nejneoblíbenějších činností k příjemnějším. Tehdy jde práce lépe od ruky.

Typ 2: Vždy zapojujte celou rodinu.
V případě, že vše leží na Vašich ramena nikomu nebude divné, že se Vám práce vleče. Jste nervózní, unavená, bolí Vás každý sval těla ao to víc trpí ostatní činnosti a co je nejdůležitější, Váš příjemný pocit z Vánočních svátků. Systematicky rozdělujte všechny činnosti od pomytí podlahy, umytí oken, vyčištění WC, až po utírání prachu na děti. Muže si šetřete pro náročnější činnosti. V situaci, kdy bydlíte sama, není od věci zapojit kamarády, pomohou oni Vám a později Vy jim. Uvidíte, jak vše rychle uteče, pokud máte s kým debatit.

Typ 3: Používejte vhodné pomůcky.
Se správně zvolenými pomocníky jde úklid jako po másle. Pokud vše nevlastníte, určitě oslovte profesionály na čištění domácností Topservis. Zde se Vám dostane zkušeností i vhodné rady. Na co ale stejně nesmíte nikdy zapomenout, je utěrka z mikrovlákna, kvalitní mop, výkonný vysavač a parní čistič. Běžné hadry nejsou to pravé ořechové.

Typ 4: Nic zbytečně nekomplikujte.
Toto je jeden vážný problém! Na prach vždy používejte utěrku z mikrovlákna, usnadníte si leštění. Pokud se pustíte do sanity, necháváte úklidové přípravky pár chvil působit, špína následně lépe povolí a ušetří Vám to čas. Odzkoušený postup je vhodit sáček sody bikarbony a pár deci octa do WC mísy a nechat působit ideálně přes noc.

Typ 5: Pravidelně měňte vodu na čištění.
Alfa a omega úklidových prací je používání čistých úklidových pomůcek. Špinavá voda v kbelíku se rovná zbytečné drhnutí. Znečištěná utěrka se rovná šmouhy na zrcadlech.

Typ 6: V případě, že Vás tíží okolnosti, neváhejte oslovit čistící společnost.
Ideální přístup, který se přímo nabízí v této hektické době. Vždyť přece Vánoční svátky jsou obdobím klidu a odpočinku. Každý by si měl odpočinout. Tedy není-li času na úklid, nebo chybí síly, oslovte firmu na čistící práce Topservis a nechte pracovat odborníky. Současná konkurenční doba tlačí cenu velmi nízko.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články